508 kg METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ

508 kg METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ

Bakan Soylu  twitter hessabından yaptığı paylaşımda , Kökünü kurutana kadar mücadeleye devam Hakkari Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Yüksekova’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda;  508 kg METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ. Hakkari Emniyetimize ve Kahraman Polislerimize alkış 

Metamfetamin, sentetik bir uyarıcı ilaçtır ve merkezi sinir sistemi üzerindeki etkisi nedeniyle özellikle bağımlılık oluşturucu bir madde olarak bilinir. İlaç, kokain gibi diğer uyarıcılar gibi dopamin, norepinefrin ve serotonin gibi nörotransmitterleri serbest bırakarak beyindeki nöronlarda çalışır. Bu, beyindeki nöronların çalışmasını artırır ve kişinin uyanıklık, enerji, odaklanma ve hissetme şekillerinde değişikliklere neden olur.

Metamfetamin, genellikle beyaz kristal toz veya cam gibi görünür ve tütün, inhalasyon veya enjeksiyon yoluyla kullanılır. İlaç, enerji artışı, yüksek özgüven, azalmış iştah, artan konuşma ve yoğun zevk hissi gibi etkilerle ilişkilidir. Ancak, aşırı kullanımı veya kötüye kullanımı, yüksek tansiyon, kalp atış hızında artış, vücut ısısında yükselme, beyin hasarı, uykusuzluk, şiddetli kaygı, halüsinasyonlar, paranoya ve hatta ölüme neden olabilen ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Metamfetamin, yasal olmayan uyuşturucu maddelerden biridir ve kötüye kullanımı ciddi sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle, kullanımı yasaktır ve tıbbi olarak kullanımı sınırlıdır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu