Pendik Ormanı’nda İzinsiz Satılan Arazi Parçaları Havadan Görüntülendi

Pendik Ormanı’nda İzinsiz Satılan Arazi Parçaları Havadan Görüntülendi

 

Pendik Ormanı’nda İzinsiz Satılan Arazi Parçaları Havadan Görüntülendi

Pendik Ormanı’nda Ağaç Kesimi ile Elde Edilen Araziler Üzerinde Usulsüz Satış Yapıldığı Belirlenen Şebeke Dismantledi. Dronlarla Havadan Görüntülendi. Operasyonun Sonucunda 25 Şüpheli Tutuklandı.

Pendik Ormanı’nda Ağaç Kesimi ile Oluşturulan Arazi Satış Şebekesi Çökertildi

Pendik Göçbeyli Mahallesi’nde, ormanlık alanlarda ağaç kesimi yapılarak oluşturulan ve usulsüz şekilde satışı gerçekleştirilen arazilerin ardında kamu görevlileri de dahil olmak üzere 25 şüpheli belirlendi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun yürüttüğü soruşturma sonucunda, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri operasyon düzenledi.

Operasyonlar neticesinde 10 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, bin 112 adet fişek, 11 Ata altını, 14 çeyrek altın, 450 Bin lira, 15 bin Dolar ve çeşitli miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Toplamda 31 ayrı adrese eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonlar kapsamında, ormanlık alanlarda ağaç kesimi yaparak usulsüz arazi satışı gerçekleştirdiği belirlenen 8’i kamu görevlisi, 2 orman memuru, 1 muhtar, 2 aza, 2 belediye zabıtası, 1 Jandarma Astsubay olmak üzere toplamda 25 şüpheli “Suç Örgütü Kurmak Suretiyle Orman Kanunu’na Muhalefet”, “Rüşvet” ve “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 25 şüpheliden 20’si tutuklandı, 5’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Havadan Dron ile Görüntülendi

Ağaç kesimi sonucu oluşturulan ve usulsüz satışa sunulan araziler, dronlar aracılığıyla havadan görüntülendi. Bu görüntülerde, ağaç kesimi yapıldığı, arazilerin düzleştirilip satışa hazır hale getirildiği ve çakılan kazıklarla usulsüz parsellerin belirlendiği gözlemlendi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu