Pendik’te Kuvvetli Lodos Etkisiyle 3 Tekne Battı

Pendik’te Kuvvetli Lodos Etkisiyle 3 Tekne Battı

Pendik Sahili’nde Bugün Meydana Gelen Tekne Kazalarıyla İlgili Endişe Veren Gelişmeler

İstanbul’un Pendik ilçesinde, bugün sabah saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgar ve dalgalar, demirli duran tekneler için büyük bir tehdit oluşturdu. Pendik Sahili’nde yaşanan doğa olayları sonucunda, üç tekne şiddetli dalgalar nedeniyle battı, bir diğer tekne ise kayalıklara çarparak zarar gördü.

Amatör Denizciler Derneği Başkanı Hulusi Ketenci, durumu endişe verici olarak değerlendirerek, “Şu anda halihazırda burada 300’e yakın teknemiz var abartısız. Ve bunların içerisinde batanlar ve ciddi derecede maddi hasar yaşayan arkadaşlarımız var. Şu an 3 tane teknemiz battı. Kurtaramadık onları. Birkaçını buradan kurtardık. Daha güvenli diye marina tarafında tonozladık. Günler öncesinden bunların uyarılarını aldık ve herkese teknesi olan arkadaşlara bunun önemini belirten mesajlarımızı çektik biz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Şiddetli rüzgar ve dalgaların bugün de devam ettiği belirtilirken, tekne sahipleri olumsuz durumlara karşı önlem almaya çalışarak teknelerinin başında beklemeye devam ediyor. Özellikle marina tarafında tonozlanan tekneler, daha güvenli bir ortamda korunmaya çalışılıyor.

Pendik Sahili’nde meydana gelen bu olaylar, denizcilik camiasında güvenlik tedbirlerinin önemini bir kez daha gündeme getirdi. Meteoroloji yetkilileri, bölgedeki denizcileri şiddetli hava koşulları konusunda sürekli olarak bilgilendirmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu