Pendik’teki Harabe Eve Fahiş Kira İsteniyor!

Pendik’teki Harabe Eve Fahiş Kira İsteniyor!

Pendik’teki Harabe Eve Fahiş Kira İsteniyor!

Pendik İstanbul’da Her Tarafı Dökülen ve Harabeye Dönmüş Ev İçin 8.500 TL Kira ve İki Kira Bedeli Kadar Depozito İsteniyor.

  Ev Kiralarındaki Artışın Önüne Geçilemiyor!

İstanbul’da Ev Kiraları Enflasyon ve Döviz Kuru Artışıyla Birlikte Gökyüzüne Uçtu! Kiralara Fahiş Zamlar Yapılırken, Bir İlan Sitesindeki Ev İçin İstenen Kira Bedeli Dudak Uçuklattı!

Daha Önce Konutta fahiş fiyata 349 bin TL para cezası verilmişti

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, İkinci El Konut Piyasasında Spekülasyon Yapan Şahsa 349 Bin TL İdari Para Cezası Kesildiğini Duyurmuştu.

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, sosyal medya hesabından ikinci el daireleri fahiş fiyattan ilana koyanlarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında şu sözlere yer vermişti:

“İkinci el daireleri piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen fiyatlarla ilana koyarak daire fiyatlarında köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlere karşı mücadelemiz aralıksız devam ediyor!

Bu kapsamda yapılan denetimler neticesinde ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulanmış olup, piyasa dengesini bozmaya yönelik faaliyetlerde bulunanlara karşı idari yaptırımlar uygulanmaya devam edecektir.

Fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmalarımızı etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu