Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ?

Ramazan Bayramı

Pendikteyasam.com ailesi,olarak , Ramazan Bayramı’nın tüm Türkiye’ye huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini diliyoruz. Bu mübarek günlerde sevdiklerinizle bir arada olmanızı ve güzel anılar biriktirmenizi umuyoruz. Ramazan Bayramı’nın bereketiyle sizleri aydınlatması dileğiyle. Bayramınız kutlu olsun!
Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ?    Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ? Ramazan Bayramı Tatilinde Gidilebilecek Yer Önerileri ?

Marmaris: Güneybatı Türkiye‘de yer alan bir tatil beldesi. Mavi tur ve plajları ile ünlüdür.

Fethiye: Muğla ilinde bulunan bir tatil beldesi. Likya Yolu, Kelebekler Vadisi, Saklıkent Kanyonu gibi doğal güzellikleri ve Ölüdeniz Plajı ile ünlüdür.

İzmir: Batı Anadolu’da bulunan bir şehir. Kemeraltı Çarşısı, Saat Kulesi, Alsancak semti, Konak Meydanı gibi turistik yerleri bulunur.

Ankara: Türkiye’nin başkenti olan şehir. Anıtkabir, Kocatepe Camii, Etnografya Müzesi, Ankara Kalesi, Atakule gibi turistik yerleri vardır.

Bursa: Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan bir şehir. Yeşil Türbe, Ulu Camii, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Bursa Kalesi, Cumalıkızık Köyü gibi turistik yerleri vardır.

Adana: Güneydoğu Anadolu’da bulunan bir şehir. Sabancı Merkez Camii, Taşköprü, Bebekli Kilise, Adana Ulu Camii gibi turistik yerleri vardır.

Gaziantep: Güneydoğu Anadolu’da yer alan bir şehir. Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahtalı Camii, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi gibi turistik yerleri bulunur.

Diyarbakır: Güneydoğu Anadolu’da bulunan tarihi bir şehir. Ulu Camii, Hz. Süleyman Camii, Hasan Paşa Hanı, Surlar, Hevsel Bahçeleri gibi turistik yerleri bulunur.

Mardin: Güneydoğu Anadolu’da bulunan bir şehir. Mor Gabriel Manastırı, Deyrulzafaran Manastırı, Mardin Kalesi, Kasımiye Medresesi, Mardin Müzesi gibi turistik yerleri bulunur.

Van: Doğu Anadolu’da bulunan bir şehir. Van Kalesi, Akdamar Adası, Muradiye Şelalesi, Van Müzesi, Hoşap Kalesi gibi turistik yerleri bulunur.

Erzurum: Doğu Anadolu’da bulunan bir şehir. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Lala Mustafa Paşa Camii, Tortum Şelalesi gibi turistik yerleri bulunur.

Konya: Türkiye’nin orta Anadolu bölgesinde bulunan bir şehir. Mevlana Müzesi, Karatay Medresesi, Alaeddin Camii, Aziziye Tabyaları, Selçuklu Müzesi

Antalya: Türkiye’nin güneyinde bulunan bir tatil beldesi. Antik kentleri, plajları ve tarihi yerleri ile ünlüdür.

Alanya: Antalya’nın doğusunda bulunan bir tatil beldesi. Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı, Dim Mağarası, Sapadere Kanyonu gibi turistik yerleri bulunur.

Bodrum: Ege Denizi’nde bulunan bir tatil beldesi. Antik kentleri, Bodrum Kalesi, Gümbet Plajı, Yalıkavak Marina, Türkbükü gibi turistik yerleri bulunur.

Çeşme: İzmir’in batısında yer alan bir tatil beldesi. Ilıca Plajı, Alaçatı Köyü, Çeşme Kalesi, Erythrai Antik Kenti, Aya Yorgi Koyu gibi turistik yerleri bulunur.

Ayvalık: Balıkesir’in kuzeybatısında yer alan bir tatil beldesi. Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Ayvalık Adaları, Taksiyarhis Kilisesi, Sarımsaklı Plajı gibi turistik yerleri bulunur.

Kapadokya: Nevşehir’de yer alan bir bölge. Peribacaları, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Paşabağı gibi turistik yerleri bulunur.

Pamukkale: Denizli’de yer alan bir doğal harika. Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Antik Tiyatro, Laodikya Antik Kenti gibi turistik yerleri bulunur.

Şanlıurfa: Güneydoğu Anadolu’da bulunan bir şehir. Balıklı Göl, Göbeklitepe, Harran Antik Kenti, Şanlıurfa Müzesi, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara gibi turistik yerleri bulunur.

Trabzon: Karadeniz’de bulunan bir şehir. Sumela Manastırı, Atatürk Köşkü, Uzungöl, Boztepe Tepesi, Hagia Sophia Kilisesi gibi turistik yerleri bulunur.

Samsun: Karadeniz’de bulunan bir şehir. Amisos Tepesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru Müzesi, Bafra Ovası, İkiztepe Antik Kenti gibi turistik yerleri bulunur.

Rize: Karadeniz’de bulunan bir şehir. Ayder Yaylası, Zilkale, Fırtına Deresi, Rize Kalesi, Çamlıhemşin gibi turistik yerleri bulunur.

Amasra: Bartın’da bulunan bir tatil beldesi. Amasra Kalesi, Bedesten, Tavşan Adası, Kemer Köprü, Güzelcehisar Plajı gibi turistik yerleri bulunur.

Safranbolu: Karabük’te bulunan bir şehir. Safranbolu Evleri, Çarşı Camii, Hıdırlık Tepesi, İncekaya Su Kemeri, Tarihi Saat Kulesi gibi turistik yerleri bulunur.

Bursa: Marmara Bölgesi’nde bulunan bir şehir. Ulu Camii, Yeşil Türbe, Bursa Kalesi, Tarihi Kapalı Çarşı, Cumalıkızık gibi turistik yerleri bulunur.

Edirne: Trakya Bölgesi’nde bulunan bir şehir. Selimiye Camii, Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri gibi turistik yerleri bulunur.

Gallipoli Yarımadası: Çanakkale’de bulunan bir yarımada. Gelibolu Tarihi Milli Parkı, Anzak Koyu, Kilitbahir Kalesi, Şahindere Şelalesi, Kabatepe Anıt Müzesi gibi turistik yerleri bulunur.

Assos: Çanakkale’de bulunan bir tatil beldesi. Assos Antik Kenti, Athena Tapınağı, Behramkale Köyü, Kadirga Koyu, Assos Plajı gibi turistik yerleri bulunur.

Cunda Adası: Ayvalık’ta bulunan bir ada. Taş Evler, Rum Kilisesi, Adatepe Zeytin Müzesi, Şeytan Sofrası, Ayvalık Adaları gibi turistik yerleri bulunur.

Uçhisar: Nevşehir’de bulunan bir kasaba. Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Pigeon Vadisi, Love Valley gibi turistik yerleri bulunur.

Bergama: İzmir’de bulunan bir şehir. Bergama Antik Kenti, Akropol, Kızıl Avlu, Bergama Müzesi, Zeus Sunağı gibi turistik yerleri bulunur.

Altınoluk: Edremit’te bulunan bir tatil beldesi. Sarımsaklı Plajı, Şahinderesi Kanyonu, Koca Seyit Anıtı, Hasanboğuldu Şelalesi, Ayvalık Adaları gibi turistik yerleri bulunur.

Akyaka: Muğla’da bulunan bir tatil beldesi. Azmak Nehri, Gökova Körfezi, Akyaka Kiteboard Sahası, Çınar Plajı, Sedir Adası gibi turistik yerleri bulunur.

Datça: Muğla’da bulunan bir yarımada. Knidos Antik Kenti, Palamutbükü Plajı, Mesudiye Köyü, İnbükü Koyu, Kargı Koyu gibi turistik yerleri bulunur.

Isparta: Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehir. Eğirdir Gölü, Kovada Gölü, Davraz Kayak Merkezi, Süleyman Demirel Müzesi, Antiocheia Antik Kenti

Kalkan: Antalya’da bulunan bir tatil beldesi. Kaputaş Plajı, Kalkan Kalesi, Kekova Batık Şehri, Bezirgan Köyü, Saklıkent Kanyonu gibi turistik yerleri bulunur.

Ölüdeniz: Muğla’da bulunan bir tatil beldesi. Ölüdeniz Plajı, Kelebekler Vadisi, Babadağ, Kabak Koyu, Gemiler Adası gibi turistik yerleri bulunur.

Sığacık: İzmir’de bulunan bir kasaba. Teos Antik Kenti, Sığacık Kalesi, Sığacık Limanı, Ekmeksiz Plajı, Akkum Plajı gibi turistik yerleri bulunur.

Fethiye: Muğla’da bulunan bir şehir. Saklıkent Kanyonu, Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kayaköy, Tlos Antik Kenti gibi turistik yerleri bulunur.

Göcek: Muğla’da bulunan bir tatil beldesi. Göcek Adaları, İnlice Plajı, Sarsala Koyu, Tersane Adası, Bedri Rahmi Koyu gibi turistik yerleri bulunur.

Foça: İzmir’de bulunan bir kasaba. Foça Kalesi, Foça Müzesi, Yıldız Burnu, Adatepe Zeytin Müzesi, Foça Plajları gibi turistik yerleri bulunur.

Şirince: İzmir’de bulunan bir köy. Şirince Köyü, Şirince Şarapları, Kadınlar Pazarı, St. John Kilisesi, Şirince Hamamları gibi turistik yerleri bulunur.

Adatepe: Balıkesir’de bulunan bir köy. Adatepe Zeytin Müzesi, Adatepe Köyü Evleri, Kazdağı Milli Parkı, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Adatepe Balı gibi turistik yerleri bulunur.

Beypazarı: Ankara’da bulunan bir ilçe. Beypazarı Evleri, Beypazarı Çarşısı, Beypazarı Müzesi, Beypazarı Çamkoru Tabiat Parkı, Göynük Canyon gibi turistik yerleri bulunur.

Safranbolu: Karabük’te bulunan bir şehir. Safranbolu Evleri, Çarşı Camii, Hıdırlık Tepesi, İncekaya Su Kemeri, Tarihi Saat Kulesi gibi turistik yerleri bulunur.

Side: Antalya’da bulunan bir tatil beldesi. Side Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Side Müzesi, Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon Milli Parkı gibi turistik yerleri bulunur.

Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı: Aydın ve Muğla’da bulunan bir milli park. Zeus Mağarası, Aydın Kalesi, Büyük Menderes Deltası

Bozcaada: Çanakkale’de bulunan bir adacık. Bozcaada Kalesi, Ayazma Plajı, Habbele Plajı, Polente Feneri, Bozcaada Şarapları gibi turistik yerleri bulunur.

Mudanya: Bursa’da bulunan bir ilçe. Mudanya Cumalıkızık Köyü, Mudanya Lale Adası, Mudanya Çınarlı Camii, Mudanya Balıkçı Barınağı, Mudanya Zeytin Müzesi gibi turistik yerleri bulunur.

Datça: Muğla’da bulunan bir yarımada. Knidos Antik Kenti, Datça Plajları, Palamutbükü Koyu, Kızlan Köyü, Mesudiye Köyü gibi turistik yerleri bulunur.

Ayvalık: Balıkesir’de bulunan bir ilçe. Cunda Adası, Ayvalık Adaları, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Plajı, Ayvalık Saat Kulesi gibi turistik yerleri bulunur.

Amasra: Bartın’da bulunan bir ilçe. Amasra Kalesi, Kemer Köprü, Bedesten, Gümüşkaya Plajı, Tekkeönü Plajı gibi turistik yerleri bulunur.

Avşa Adası: Balıkesir’de bulunan bir adacık. Avşa Plajları, Avşa Adası Marina, Şarköy Plajı, Tekirdağ Şarapları, Avşa Adası Pazarı gibi turistik yerleri bulunur.

Karaburun: İzmir’de bulunan bir yarımada. Karaburun Feneri, Mordoğan Koyu, Karaburun Kalesi, Ege Denizi Milli Parkı, Karaburun Plajları gibi turistik yerleri bulunur.

Selimiye: Muğla’da bulunan bir köy. Selimiye Koyu, Selimiye Kalesi, Kocaada, Mesudiye Köyü, Palamutbükü Koyu gibi turistik yerleri bulunur.

Trilye: Bursa’da bulunan bir kasaba. Trilye Camii, Trilye Kalesi, Trilye Balıkçı Barınağı, Trilye Fasulyesi, Trilye Köyü gibi turistik yerleri bulunur.

Akyaka: Muğla‘da bulunan bir tatil beldesi. Azmak Nehri, Akyaka Plajı, Akyaka Kiteboarding Koyu, Kite Müzesi, Sedir Adası gibi turistik yerleri bulunur.

Kızkalesi: Mersin’de bulunan bir tatil beldesi. Kızkalesi Kalesi, Narlıkuyu Mağarası, Adamkayalar, Ayaş Plajı, Cennet-Cehennem Mağaraları gibi turistik yerleri bulunur.

İztuzu Plajı: Muğla’da bulunan bir plaj. Caretta Caretta Kaplumbağaları, Dalyan Nehri, Kaunos Antik Kenti,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu