İsmail Kartal’ın Açıklamalarının Ardından Pendikspor’dan Gönderme

İsmail Kartal’ın Açıklamalarının Ardından Pendikspor’dan Gönderme

İsmail Kartal’ın Açıklamalarının Ardından Pendikspor’dan Gönderme

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), haftanın maçlarının oynanacağı statları açıkladı. Buna göre, Pendikspor-Fenerbahçe maçının 2 bin 500 seyirci kapasiteli Pendik Stadyumu’nda gerçekleşeceği bildirildi. Fenerbahçe taraftarları bu duruma tepki gösterirken, Pendikspor ise İstanbul ekibine videolu bir gönderme yaptı.

Süper Lig’in yeni ekibi Pendikspor, ilk galibiyetini alarak moral buldu ve şimdi lider Fenerbahçe’yi ağırlayacak.

Takımlar, mücadeleyi eksiksiz kadrolarıyla tamamlamış durumda ve maç, açılışı Sivasspor karşılaşmasıyla gerçekleşen 2 bin 500 kişilik kapasiteli Pendik Stadyumu’nda oynanacak.

Ev sahibi kulüpler, stadyumun oturma kapasitesinin en az yüzde 5’i kadar misafir takım seyircileri için yer ayırmak zorundadır. Bu oran, kulüplerin tercihine göre yüzde 30’a kadar çıkarılabilmektedir.

Eğer Pendik yönetimi, zorunlu olan yüzde 5’lik oranda ısrar ederse, sadece 125 Fenerbahçe taraftarı deplasman tribününde yer alabilecek.

Kartal ne söylemişti?

İsmail Kartal, ligde Pendik Stadyumu’nda oynayacakları Pendikspor maçının stat kapasitesi ve zeminine ilişkin bir soruya şu şekilde yanıt verdi: “Kararı verecek olan federasyon, benim bu konuda düşüneceğim bir şey yok. 2 bin 500 kapasitesi olan bir takım Süper Lig’e çıkıyorsa, her şeyin hazır olması gerekir.”

Kartal: “2500 kişilik stat bizim değil TFF’nin sorunu”

Pendikspor maçının 2 bin 500 kişi kapasiteli stadyumda oynanacak olmasıyla ilgili konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, “Bu konuda benim düşünecek bir durumum yok. Bunun kararını TFF verecek. 2 bin 500 kişi kapasiteli stada sahip bir takım Süper Lig’e çıkıyorsa stadının zemininin, her şeyinin hazır olması gerekir ki herkes eşit şartlarda futbol oynasın. Bizim sorunumuz değil. Pendikspor’un, yönetimin ve TFF’nin sorunu. Biz mecburen gidip orada oynayacağız” şeklinde konuştu.

Pendikspor: “Stadımız maça hazır”


 

Ayrıca Pendikspor cephesinden de Fenerbahçe’ye cevap geldi. “Stadımız maça hazır” notuyla yapılan paylaşımda, Pendik Stadı’nın görüntüsü paylaşıldı.

Fenerbahçe Taraflarları Tepkili

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) haftanın programını duyurarak Pendikspor – Fenerbahçe maçının Pendik Stadı’nda oynanacağını belirtti. Sarı-Lacivertli taraftarlar, sadece 1 tribünü bulunan ve çevresi apartmanlarla çevrili olan sahaya tepki gösterdi. Yönetmeliklere göre, deplasman taraftarı ev sahibi takım aksi bir karar almadıkça ancak tam kapasitenin yüzde 30’u oranında maça gidebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu