Pendik Korusu Nerede ?

  Pendik Korusu Nerede ?

Pendik Korusu’nda yetişkinler stresten uzak bir şekilde spor yapabilecek. Çocuklar ise zengin oyun parkurlarında eğlenceli vakit geçirebilecek. Yenişehir Mahallesi Manolya Sokak’ta 173 bin metrekarelik alan üzerine kurulan koruya giriş geleneksel mimariyle tasarlanmış üç ayrı ahşap kapıdan yapılırken koruda 260 araçlık otopark yer alıyor. Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Korusu’nun tüm Pendiklilere hayırlı olması dileklerini sundu.

Yenişehir, Selçuklu Cd., 34912 Pendik/İstanbul

Macera parkı, bisiklet yolu, skate park ve daha fazlası…
Pendik Korusu zengin donatılara sahip. Koruda piknik alanı, amfi tiyatro, skate park, workout alanı, macera parkuru, bisiklet ve yürüyüş parkuru, kafe, restoran, çocuk oyun alanları ile çeşmeler, mescit ve idari bina bulunuyor.

PenCR Koru hizmete girdi

Pendik Belediyesi, koruya bir de sosyal tesis kurdu. PenCR Koru hizmete girdi. 110’u dış mekan olmak üzere 200 kişilik kapasiteye sahip tesis; kahvaltılıklar, gözlemeler ve pizzalar gibi zengin menü içeriğine sahip.

Doğalgazlı mangal alanı yakında hizmete girecek

Pendik Belediyesi, koruda mangal tutkunları için “mangal alanı” kurdu. Yakın zamanda hizmete girecek alanda vatandaşlar dışarıdan getirdikleri etleri doğalgazlı mangalda pişirebilecek.

 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu